EDEN VALLEY CRICKET LEAGUE FIXTURES 2015                                        
          Prem       One       Two       Three                                        
Wk Day Date                                                                      
                                                                           
1 Sat 25-Apr   Braithwaite Caldbeck JS/PH   Appleby II Scotby     Caldbeck II Lowther                                                
1 Sat 25-Apr   Carlisle II Rockcliffe MS           Gamblesby Carlisle 3     Irth Vale Pen Acad                                        
1 Sat 25-Apr   Keswick II Temp Sow DI   Langholm Edenhall     Lanercost II Carl Acad     Nunwick II Penrith 3                                        
1 Sat 25-Apr   Stainton Staffield WW   Kirkby St Wigton II     Patterdale Stainton II                                                
1 Sat 25-Apr           Shap Longtown                                                        
1 Sun 26-Apr                   Wigton 3 Wetheral                                                
2 Sat 02-May   Appleby Braithwaite MS   Longtown Langholm WW   Patterdale Lanercost II                                                
2 Sat 02-May   Nunwick Stainton EB   Shap Scotby     Stainton II Lowther                                                
2 Sat 02-May   Temp Sow Staffield JS/PH   Threlkeld Kirkby St     Wetheral Caldbeck II     Pen Acad Keswick 3                                        
2 Sat 02-May           Wigton II Edenhall DI                                                      
2 Sun 03-May                   Carlisle 3 Wigton 3     Lanercost 3 Penrith 3                                        
2 Sun 03-May                   Carl Acad Gamblesby CV   TempSow II Baggrow                                        
3 Sat 09-May   Carlisle II Braithwaite JS/PH   Carleton Shap     Caldbeck II Carlisle 3     Baggrow Keswick 3                                        
3 Sat 09-May   Keswick II Caldbeck EB   Edenhall Threlkeld     Gamblesby Patterdale                                                
3 Sat 09-May   Staffield Nunwick WW   Kirkby St Appleby II     Lanercost II Stainton II     Nunwick II Irth Vale                                        
3 Sat 09-May   Stainton Rockcliffe DI   Langholm Wigton II     Lowther Wetheral     Pen Acad Penrith 3                                        
3 Sat 09-May   Temp Sow Appleby MS   Scotby Longtown                                                        
3 Sun 10-May   Keswick II Temp Sow CV           Wigton 3 Carl Acad     Lanercost 3 TempSow II                                        
4 Sat 16-May   Appleby Rockcliffe JS/PH   Edenhall Appleby II     Patterdale Wigton 3                                                
4 Sat 16-May   Braithwaite Keswick II MS   Scotby Carleton     Stainton II Wetheral     Irth Vale TempSow II                                        
4 Sat 16-May   Caldbeck Nunwick WW   Shap Kirkby St             Nunwick II Baggrow                                        
4 Sat 16-May   Temp Sow Carlisle II EB   Threlkeld Langholm DI           Penrith 3 Keswick 3                                        
4 Sat 16-May           Wigton II Longtown                                                        
4 Sun 17-May   Staffield Longtown EB   Wigton II Shap WW   Carl Acad Caldbeck II                                                
4 Sun 17-May           Threlkeld Carlisle JS/PH   Carlisle 3 Lowther                                                
4 Sun 17-May                   Stainton II Lanercost II                                                
5 Sat 23-May   Carlisle II Caldbeck EB   Carleton Longtown DI   Caldbeck II Patterdale     Baggrow Irth Vale                                        
5 Sat 23-May   Nunwick Rockcliffe WW   Edenhall Shap     Gamblesby Stainton II     Keswick 3 Nunwick II                                        
5 Sat 23-May   Staffield Temp Sow JS/PH   Kirkby St Scotby     Lowther Carl Acad     Lanercost 3 Pen Acad                                        
5 Sat 23-May   Stainton Braithwaite HM   Appleby II Langholm     Wetheral Carlisle 3                                                
5 Sat 23-May                                                                      
5 Sun 24-May   Kes / TS Nunwick HM           Wigton 3 Lanercost II                                                
6 Sat 30-May   Caldbeck Braithwaite JS/PH   Appleby II Carleton     Lanercost II Gamblesby     Penrith 3 Nunwick II                                        
6 Sat 30-May   Keswick II Carlisle II EB   Kirkby St Shap     Lowther Wigton 3     TempSow II Irth Vale                                        
6 Sat 30-May   Nunwick Appleby MS   Edenhall Langholm HM   Patterdale Caldbeck II                                                
6 Sat 30-May   Rockcliffe Staffield WW   Wigton II Threlkeld     Stainton II Carl Acad                                                
6 Sun 31-May   Braithwaite Appleby HM   Wigt / Shap Scotby                                                        
6 Sun 31-May   Staff / Long Caldbeck JS   Langholm Stainton                                                        
6 Sun 31-May   Kirkby St Rockcliffe EB   Carleton Appleby II WW   Caldbeck II Wetheral     Culgaith Pen Acad                                        
7 Sat 06-Jun   Appleby Staffield JS/PH   Carleton Wigton II     Gamblesby Wetheral     Baggrow TempSow II                                        
7 Sat 06-Jun   Caldbeck Stainton WW   Langholm Kirkby St     Lanercost II Carlisle 3                                                
7 Sat 06-Jun   Carlisle II Nunwick HM   Longtown Edenhall     Patterdale Carl Acad                                                
7 Sat 06-Jun   Keswick II Rockcliffe MS   Shap Appleby II     Stainton II Caldbeck II     Penrith 3 Lanercost 3                                        
7 Sat 06-Jun   Temp Sow Braithwaite EB                                                              
7 Sun 07-Jun   Carl II Edenhall AA           Gamblesby Carlisle 3     Keswick 3 Pen Acad                                        
7 Sun 07-Jun                   Wigton 3 Lowther     Baggrow Bye                                        
7 Sun 07-Jun                                                                      
8 Sat 13-Jun   Appleby Caldbeck MS   Carleton Kirkby St     Caldbeck II Gamblesby                                                
8 Sat 13-Jun   Braithwaite Nunwick JS/PH   Threlkeld Longtown     Lowther Lanercost II     Pen Acad Baggrow                                        
8 Sat 13-Jun   Rockcliffe Temp Sow WW   Scotby Edenhall DI   Wetheral Patterdale     Irth Vale Penrith 3                                        
8 Sat 13-Jun   Staffield Keswick II EB   Shap Langholm             TempSow II Keswick 3                                        
8 Sat 13-Jun   Stainton Carlisle II HM   Wigton II Appleby II                                                        
8 Sun 14-Jun                   Carlisle 3 Carl Acad HM   Lanercost 3 Nunwick II                                        
8 Sun 14-Jun                   Wigton 3 Stainton II                                                
8 Sun 14-Jun   Keswick II Nunwick     Carleton Appleby II     Caldbeck II Wetheral                                                
8 Sun 14-Jun   Carlisle II Kirkby St                                                                
9 Sat 20-Jun   Appleby Stainton HM   Langholm Carleton     Gamblesby Lowther                                                
9 Sat 20-Jun   Carlisle II Staffield MS   Kirkby St Edenhall EB   Lanercost II Wetheral     TempSow II Lanercost 3                                        
9 Sat 20-Jun   Keswick II Nunwick DI   Longtown Appleby II             Nunwick II Pen Acad                                        
9 Sat 20-Jun   Rockcliffe Braithwaite JS/PH   Scotby Wigton II WW           Penrith 3 Baggrow                                        
9 Sat 20-Jun           Shap Threlkeld             Irth Vale Keswick 3                                        
9 Sun 21-Jun   Quarters               Wigton 3 Caldbeck II                                                
9 Sun 21-Jun   Scotby Appleby             Patterdale Carlisle 3                                                
9 Sun 21-Jun   Kes/Nun Stainton             Lanercost Penrith 3     Nunwick II tba                                        
9 Sun 21-Jun   Caldbeck Carlet/ App II             Pen Acad Carlisle 3     Baggrow tba                                        
10 Sat 27-Jun   Braithwaite Temp Sow DI   Appleby II Shap     Caldbeck II Stainton II                                                
10 Sat 27-Jun   Nunwick Carlisle II EB   Edenhall Longtown HM   Wetheral Gamblesby     Irth Vale Lanercost 3                                        
10 Sat 27-Jun   Rockcliffe Keswick II MS   Kirkby St Langholm             Pen Acad Baggrow                                        
10 Sat 27-Jun   Staffield Appleby WW   Threlkeld Scotby             TempSow II Nunwick II                                        
10 Sat 27-Jun   Stainton Caldbeck JS/PH   Wigton II Carleton                                                        
10 Sun 28-Jun                   Carlisle 3 Lanercost II     Keswick 3 Penrith 3                                        
10 Sun 28-Jun                   Carl Acad Patterdale                                                
10 Sun 28-Jun                   Wigton 3 Lowther                                                
11 Sat 04-Jul   Appleby Nunwick HM   Longtown Shap     Lowther Caldbeck II     Baggrow Lanercost 3                                        
11 Sat 04-Jul   Braithwaite Stainton JS/PH   Scotby Appleby II DI   Stainton II Patterdale     Penrith 3 TempSow II                                        
11 Sat 04-Jul   Temp Sow Keswick II MS   Carleton Threlkeld WW   Wetheral Wigton 3                                                
11 Sat 04-Jul           Wigton II Kirkby St                                                        
11 Sun 05-Jul   Appleby Stainton CV / AA           Carl Acad Lanercost II     Pen Acad Nunwick II                                        
                        Carlisle 3 Gamblesby                                                
11 Sun 05-Jul   Caldbeck Carlisle II JS / PH           Wetheral Baggrow HM   Keswick 3 Irth Vale                                        
12 Sat 11-Jul   Carlisle II Temp Sow PH   Edenhall Wigton II     Caldbeck II Wetheral     Baggrow Pen Acad                                        
12 Sat 11-Jul   Keswick II Braithwaite MS   Kirkby St Threlkeld     Gamblesby Carl Acad DI   TempSow II Penrith 3                                        
12 Sat 11-Jul   Rockcliffe Appleby WW   Langholm Longtown     Lanercost II Patterdale     Nunwick II Keswick 3                                        
12 Sat 11-Jul   Staffield Caldbeck JS   Scotby Shap     Lowther Stainton II                                                
12 Sat 11-Jul   Stainton Nunwick HM   Carelton Appleby II                                                        
12 Sun 12-Jul                           Lanercost 3 Irth Vale                                        
12 Sun 12-Jul                   Carlisle 3 Lanercost II                                                
13 Sat 18-Jul   Caldbeck Keswick II WW   Appleby II Kirkby St     Stainton II Lanercost II                                                
13 Sat 18-Jul   Carlisle II Appleby PH   Longtown Wigton II     Wetheral Lowther     Irth Vale Nunwick II                                        
13 Sat 18-Jul   Nunwick Staffield MS   Shap Carleton                                                        
13 Sat 18-Jul   Temp Sow Stainton HM   Threlkeld Edenhall DI                                                      
13 Sun 19-Jul   CUP FINAL (@ Keswick)             Carl Acad Wigton 3     Lanercost 3 Keswick 3                                        
13 Sun 19-Jul           Wigton II Langholm     Carlisle 3 Caldbeck II                                                
14 Sat 25-Jul   Appleby Keswick II MS   Langholm Threlkeld     Gamblesby Lanercost II                                                
14 Sat 25-Jul   Caldbeck Carlisle II HM   Carleton Scotby     Lowther Carlisle 3     Penrith 3 Pen Acad                                        
14 Sat 25-Jul   Nunwick Braithwaite             Wetheral Stainton II     TempSow II Lanercost 3                                        
14 Sat 25-Jul   Staffield Rockcliffe WW           Wigton 3 Patterdale                                                
14 Sat 25-Jul   Stainton Temp Sow DI                                                              
14 Sun 26-Jul   Rockcliffe Stainton HM   Longtown Scotby     Caldbeck II Carl Acad     Keswick 3 Baggrow                                        
14 Sun 26-Jul           Appleby II Edenhall     CUP FINAL   CV /AA                                              
15 Sat 01-Aug   Caldbeck Staffield JS/PH   Appleby II Wigton II HM   Patterdale Gamblesby     Baggrow Nunwick II                                        
15 Sat 01-Aug   Carlisle II Keswick II MS   Scotby Threlkeld WW   Lanercost II Wigton 3     Keswick 3 Penrith 3                                        
15 Sat 01-Aug           Carleton Edenhall CC/JF           TempSow II Irth Vale                                        
15 Sun 02-Aug                   Wigton 3 Carlisle 3 CV   Lanercost 3 Pen Acad                                        
16 Sat 08-Aug   Braithwaite Carlisle II HM   Langholm Appleby II     Carl Acad Lowther     Nunwick II TempSow II                                        
16 Sat 08-Aug   Temp Sow Caldbeck MS   Longtown Carleton     Carlisle 3 Wetheral                                                
16 Sat 08-Aug   Keswick II Appleby JS/PH   Scotby Kirkby St     Caldbeck II Wigton 3     Irth Vale Baggrow                                        
16 Sat 08-Aug   Rockcliffe Nunwick WW   Shap Edenhall     Stainton II Gamblesby                                                
16 Sat 08-Aug   Staffield Stainton     Threlkeld Wigton II             Pen Acad Lanercost 3                                        
16 Sun 09-Aug   Appleby Carlisle II HM           Carlisle 3 Patterdale                                                
16 Sun 09-Aug   played at Caldbeck             Carl Acad Stainton II                                                
17 Sat 15-Aug   Appleby Temp Sow JS/PH   Threlkeld Shap     Caldbeck II Lanercost II                                                
17 Sat 15-Aug   Nunwick Caldbeck HM   Edenhall Scotby     Patterdale Lowther     Irth Vale Keswick 3                                        
17 Sat 15-Aug   Staffield Braithwaite MS   Kirkby St Carleton             Penrith 3 Baggrow                                        
17 Sat 15-Aug   Stainton Keswick II WW                   TempSow II Pen Acad                                        
17 Sun 16-Aug   Rockcliffe Caldbeck JS/PH   Appleby II Longtown     Carlisle 3 Wetheral CV / AA   Lanercost 3 Nunwick II                                        
17 Sun 16-Aug   Nunwick Temp Sow HM           played at Carleton CV                                              
17 Sun 16-Aug                   Wigton 3 Gamblesby                                                
17 Wed 19-Aug                   Carlisle 3 Lanercost 2                                                
18 Sat 22-Aug   Braithwaite Appleby JS/PH   Appleby II Threlkeld     Gamblesby Caldbeck II     Baggrow Keswick 3                                        
18 Sat 22-Aug   Carlisle II Stainton MS   Scotby Langholm WW   Lanercost II Lowther     Penrith 3 Irth Vale                                        
18 Sat 22-Aug   Temp Sow Rockcliffe HM   Longtown Kirkby St     Patterdale Wetheral     Nunwick II Lanercost 3                                        
18 Sat 22-Aug                   Stainton II Wigton 3                                                
18 Sun 23-Aug   Rockcliffe Carlisle II CV   Shap Wigton II     Carl Acad Carlisle 3     Pen Acad TempSow II                                        
18 Sun 23-Aug   Keswick II Staffield HM   Threlkeld Carleton                                                        
18 Sun 23-Aug   Caldbeck Appleby AA                                                              
19 Sat 29-Aug   Braithwaite Rockcliffe DI   Edenhall Kirkby St     Wetheral Lanercost II                                                
19 Sat 29-Aug   Nunwick Keswick II     Carleton Langholm     Lowther Gamblesby                                                
19 Sat 29-Aug   Staffield Carlisle II HM   Longtown Threlkeld             Pen Acad Irth Vale                                        
19 Sat 29-Aug   Stainton Appleby MS   Wigton II Scotby WW                                                      
19 Sat 29-Aug   Caldbeck Temp Sow JS/PH                                                              
19 Sun 30-Aug           Langholm Shap CV   Carlisle 3 Stainton II     Keswick 3 TempSow II                                        
19 Sun 30-Aug                   Carl Acad Wetheral     Nunwick II Penrith 3                                        
19 Sun 30-Aug                           Lanercost 3 Baggrow                                        
20 Sat 05-Sep   Appleby Carlisle II JS   Edenhall Carleton                                                        
20 Sat 05-Sep   Braithwaite Staffield MS   Kirkby St Longtown                                                        
20 Sat 05-Sep   Caldbeck Rockcliffe WW   Langholm Scotby CV                                                      
20 Sat 05-Sep   Keswick II Stainton DI   Threlkeld Appleby II GH                                                      
20 Sat 05-Sep   Temp Sow Nunwick HM   Wigton II Shap                                                        
20 Sun 06-Sep                   Stainton II Carlisle 3     Irth Vale Nunwick II                                        
20 Sun 06-Sep                   Wetheral Carl Acad     Pen Acad TempSow II                                        
20 Sun 06-Sep                   Lowther Patterdale     Keswick 3 Lanercost 3                                        
20 Sun 06-Sep                   Lanercost II Caldbeck II                                                
20 Sun 06-Sep                   Gamblesby Wigton 3     Baggrow Penrith 3